XI. DR. AYSUN – AHMET KÜÇÜKEL TIP ÖDÜLLERİ

 

 

Temel Tıp Bilimleri, kategorisinde tıbbi biyoloji uzmanı Doç.Dr. Çığır Biray Avcı ve arkadaşlarının ‘Investigation of the Effect of Telomerase Inhibitor BIBR1532 on Breast Cancer and Breast Cancer Stem Cells’ başlıklı yazıları oy birliği ile ödüle değer bulundu.

 

 

Temel Tıp Bilimleri, kategorisinde fizyoloji uzmanı Büşra Öcalan ve arkadaşlarının ‘Uridine Treatment Prevents REM Sleep Deprivation-Induced Learning and Memory Impairment’ başlıklı yazıları oy birliği ile ödüle değer bulundu.

 

 

Genç Araştırmacı Proje Destek Ödülü, kategorisinde Şeyda Gökyer ve arkadaşlarının ‘Yağ Kaynaklı Kök Hücrelerden Üç Boyutlu Fonksiyonel İskelet Kas Üretimi’ başlıklı projeleri oy birliği ile ödüle değer bulundu.

 

 

Genç Araştırmacı Proje Destek Ödülü, kategorisinde Burak Arslan ve arkadaşlarının ‘Multiple Skleroz ve Nöromyelitis Optika Spektrum Bozuklukları Hastalarında Nörodejenerasyon, Aksonal Hasar, Astrosit Aktivasyonu ve İnflamasyonla İlgili Belirteçlerin Vücut Sıvılarında İncelenmesi” başlıklı projeleri oy birliği ile ödüle değer bulundu.

 

 

Cerrahi ve Dahili Tıp Bilimleri kategorilerinde ödüle değer çalışma bulunmadı.

 

 

Araştırmaları ile bilim dünyasını destekleyen tüm adaylara teşekkür ederiz.